Το Εργαστήριο

Tο Eργαστήριο Μελετών, Εφαρμογών και Παρεμβάσεων στην Επικοινωνία και στην Κώφωση (Ε.Π.Ε.Μ.Ε.Κ.), καλύπτει διδακτικές, ερευνητικές και επιστημονικές ανάγκες στα γνωστικά αντικείμενα που αφορούν τις Επιστήμες των Διαταραχών της Επικοινωνίας (λόγου, ομιλίας, ακοής, μη λεκτικής επικοινωνίας και κατάποσης) και την Κώφωση, παράγοντας νέα γνώση στους τομείς της βασικής έρευνας, των εφαρμογών και των παρεμβάσεων στην επικοινωνία και στην κώφωση.

Λειτουργεί ως θεσμοθετημένο εργαστήριο του Τμήματος Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής της Σχολής Κοινωνικών, Ανθρωπιστικών Επιστημών και Τεχνών του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

Μπορείτε να βρείτε πληροφορίες για τις Μονάδες του Εργαστηρίου, τους σκοπούς-στόχους, το προσωπικό-ομαδα

Εξοπλισμός Εργαστηρίου:
Kay PENTAX Nasometer II Model 6400